Tuning silnika (Auto Świat Poradnik 12/2009)

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Tuning silnika (Auto Świat Poradnik 12/2009)

#1 Postautor: vokal » niedziela, 3 marca 2013, 21:18

Optymalizacja zamiast tuningu
Źródło: http://www.auto-swiat.pl/porady


obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Awatar użytkownika
cino
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 460
Rejestracja: niedziela, 15 sierpnia 2010, 17:20
Skąd jesteś: Białystok
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2006
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 140000
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Tuning silnika (Auto Świat Poradnik 12/2009)

#2 Postautor: cino » wtorek, 5 marca 2013, 19:58

Dowiedzialem sie kilku szczegolow, pierwsza to koszt takiej optymalizacji to 1850 netto.
Otrzymalem rowniez wiadomosc z takim oto opisem:

"26 km będzie to już wyraźnie odczuwalna różnica najważniejszy jest jednak moment obrotowy tu wzrośnie o 67nm.tj. ponad 20% ( to co wpiera w fotel)
Największym atutem jest fakt iż jest to jedyne, w pełni bezpieczne oprogramowanie, tworzone we współpracy z KIA, homologowane przez nią. oprogramowanie nie zaburza diagnostyki pokładowej przez to działania innych systemów np abs system kontroli trakcji i wiele innych.
Istnieje możliwość wgrania na próbę jednakże pobieramy opłatę instalacyjną a zwracamy tylko 90% kosztów (wiele osób instalowało oprogramowanie na weekend poszaleć)."

Niepowiem ze nie mam ochoty wyprobowac "na weekend".
Lift 2"

Awatar użytkownika
hunter
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3755
Rejestracja: piątek, 27 maja 2011, 00:37
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: nie dotyczy
Kolor: DARK GREY
Inny Samochód: SPORTAGE QL 2,0 CRDI
Twoje poprzednie Sorento: Była czarna 3,3V6 248 KM, lift na daystar + sprężyny by Stella , Była SII 2,2CRDI 197KM AT AWD.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 123 times
Kontaktowanie:

Re: Tuning silnika (Auto Świat Poradnik 12/2009)

#3 Postautor: hunter » wtorek, 5 marca 2013, 23:19

:hmm: Nic nowego- Godula z Moto Sport robi to od dobrych paru lat. Na rynku od 1976 roku. Tylko ,że to się nazywa tuningiem bo tuning właściwy to: jakiekolwiek modyfikacje silnika lub jego oprogramowania, układu napędowego, paliwowego i podwozia pojazdu, dzięki którym osiąga się polepszenie parametrów technicznych i właściwości jezdnych. Modyfikacje układu napędowego i paliwowego mają na celu otrzymanie większej mocy, większego momentu obrotowego, a dzięki temu osiągnięcie większych przyspieszeń i większej prędkości maksymalnej. Po prostu trik handlowy i reklamowy : optymalizacja, a czy powstała we współpracy z Kia to inna bajka. Można zawsze wystosować takie zapytanie do KIA.
Nadmienię, ze miałem taką " optymalizację" wgraną przez serwis Peugeot w momencie zakupu samochodu. Parametry takie jak w ofercie jaką dostał cino , a koszt był 800 PLN. No i przede wszystkim hamownia przed i po. Ja i tak robiłem później program indywidualny w GSM.
"JO" - JESTEM Z TORUNIA


Wróć do „KSIĄŻKI I PRASA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości