Sympatycy Działu Alkoholowego

wieczorne rozmowy polaków ...

Moderatorzy: stella997, Moderator

Regulamin forum
"Piszcie i pijcie wszyscy bo świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia"
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BOG&JOHNYV
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 819
Wiek: 58
Rejestracja: środa, 1 maja 2013, 21:54
Skąd jesteś: KRAKÓW
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 178000
Inny Samochód: Ford Mondeo II
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#76 Postautor: BOG&JOHNYV » poniedziałek, 26 maja 2014, 08:48

a zatem majwyższy czas aby dokonać wyboru hymnu SDA

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Konto usunięte

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#77 Postautor: Konto usunięte » wtorek, 27 maja 2014, 00:16

chwila nostalgii :hmm: ktoś to jeszcze pamięta :kwink:




i jeszcze coś :lol:


Awatar użytkownika
bocian
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 540
Wiek: 45
Rejestracja: piątek, 8 marca 2013, 12:26
Skąd jesteś: GND
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: niebieski
Kontaktowanie:

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#78 Postautor: bocian » niedziela, 1 czerwca 2014, 22:56

Jako, że spełniam wszystkie warunki, upraszam o dopisanie mnie do listy :beer:

Hessus
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2447
Wiek: 46
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 09:03
Skąd jesteś: Czę100chowa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: srebrny/grafitowy
Przebieg (km.): 219000
Inny Samochód: SHILTON
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#79 Postautor: Hessus » wtorek, 3 czerwca 2014, 20:12

hymn piwosza (uwaga dla miętkich uszu" - stare granie zawiera lokowanie słów niecenzuralnych)

KIA SORENTO SHILTON N°532
2.5 CRDi (140KM) + USEL
Lift 2 - przód +42mm, tył +40mm

Ściśle przestrzegam diety: wino, śpiew i kobiety...

Hessus
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2447
Wiek: 46
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 09:03
Skąd jesteś: Czę100chowa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: srebrny/grafitowy
Przebieg (km.): 219000
Inny Samochód: SHILTON
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#80 Postautor: Hessus » poniedziałek, 9 czerwca 2014, 09:11

Birofilia 2014, festiwal piwa w Żywcu, odbędzie się w dniach 20-21 czerwca; atrakcją jedno z najdroższych piw świata Samuel Adams' Utopias

Festiwal Birofilia 2014, największe święto piwoszy, odbędzie się w dniach 20-21 czerwca w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu.

Jedną z głównych atrakcji Festiwalu będzie, jak co roku, Aleja Piw Świata, gdzie w tym roku będzie można spróbować ponad 600 marek piw. Bezdyskusyjnym królem degustacji z pewnością jest Samuel Adams' Utopias, jedno z najdroższych piw świata. Koszt butelki to aż 1000 zł.

Co roku podczas Festiwalu organizowany jest Konkurs Piw Domowych – w tym roku odbędzie się XII edycja. W zeszłym roku na konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zgłosili oni rekordową liczbę 432 uwarzonych przez siebie piw. W tym roku znowu powalczą o laury w 10 stylach piwnych.

Najlepsze piwo domowe otrzyma tytuł Grand Championa Birofilia 2014, by dokładnie 6 grudnia już z imieniem, nazwiskiem i podpisem piwowara na etykiecie znaleźć się na sklepowych półkach w całej Polsce.

W jury konkursu zasiądą największe piwowarskie autorytety z Polski i zagranicy. Jednym z jurorów tegorocznej edycji będzie Stan Hieronymus, amerykański dziennikarz, ekspert i piwowar domowy z ponad 20-letnim stażem. Jego książki o warzeniu piwa to lektura obowiązkowa piwowarów domowych w Stanach Zjednoczonych.

Festiwalowi Birofilia 2014 towarzyszą dodatkowe działania promujące kulturę piwną. Na facebookowym profilu Festiwalu przygotowano konkurs dla wszystkich wielbicieli piwa, którzy mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat łączenia piwa z odpowiednim jedzeniem. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – zaproszenia na Festiwal i specjalne warsztaty z foodpairingu, zestawy do profesjonalnego testowania piwa oraz oryginalne szklanki z logo Grand Championa Birofilia 2013.

Wydarzenie, którego głównym sponsorem jest Grupa Żywiec, jest dziś największym festiwalem piwnym w Europie. W zeszłym roku ponad 500 różnych piw spróbowało w Żywcu niemal 6 tysięcy gości.


Strona Festiwalu: http://festiwal-birofilia.pl/

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/birofilia-2014-festiwal-piwa-w-zywcu-odbedzie-sie-w-dniach-20-21-czerwca-atrakcja/dp5wx
KIA SORENTO SHILTON N°532
2.5 CRDi (140KM) + USEL
Lift 2 - przód +42mm, tył +40mm

Ściśle przestrzegam diety: wino, śpiew i kobiety...

Awatar użytkownika
stella997
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1523
Wiek: 54
Rejestracja: niedziela, 18 września 2011, 20:28
Skąd jesteś: Błonie koło Wawa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 160000
Inny Samochód: 307, Vitara,Sportage
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#81 Postautor: stella997 » niedziela, 15 czerwca 2014, 18:01

Czy ktoś z was może ma jakiś pomysł na logo SDA,jeśli tak zamieszczajcie je tu a wybierzemy najlepsze a wybór opijemy. :beer:
Prezes-Dyktator KSA, SDA,MODY tel alarmowy +48501143779

Awatar użytkownika
miro
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2461
Wiek: 54
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2014, 09:23
Skąd jesteś: Bestwina
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: Srebro
Przebieg (km.): 200000
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#82 Postautor: miro » niedziela, 15 czerwca 2014, 19:22

Niedziela, nudy, nie ma co robić ...... może komuś się spodoba

01


Obrazek


02

Obrazek

Hessus
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2447
Wiek: 46
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 09:03
Skąd jesteś: Czę100chowa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: srebrny/grafitowy
Przebieg (km.): 219000
Inny Samochód: SHILTON
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#83 Postautor: Hessus » niedziela, 6 lipca 2014, 14:16

Piwo - 13 faktów, które trzeba znać

Tradycje piwowarskie na ziemiach polskich liczą tysiące lat.
To Sło­wia­nom przy­pi­su­je się roz­po­wszech­nie­nie w śre­dnio­wiecz­nej Eu­ro­pie umie­jęt­no­ści za­pra­wia­nia piwa chmie­lem, dzię­ki czemu zy­ski­wa­ło wy­ra­fi­no­wa­ny smak. W tym samym celu do­da­wa­no do piwa miód, który miał i tę wła­sci­wość, że przy­spie­szał fer­men­ta­cje trun­ku. Wiemy, że Bo­le­sław Krzy­wo­usty czę­sto­wał piwem ce­sa­rza Ot­to­na w cza­sie jego wi­zy­ty w Pol­sce. Ksią­żę Le­szek Biały od­mó­wił udzia­łu w wy­pra­wie krzy­żo­wej, bo w Ziemi Świę­tej nie wa­rzo­no piwa.
Pa­piez Kle­mens VIII, który wcze­śniej był nun­cju­szem pa­pie­skim w na­szym kraju, na łożu śmier­ci wzdy­chał: "O santa piva di Po­lo­nia”. Ota­cza­ja­cy go pra­ła­ci są­dzi­li, że mówi o ja­kiejś świę­tej, którą darzy szcze­gól­ną aten­cją.
Po­pu­lar­ność piwa w Pol­sce nie zma­la­ła i dziś. Pod wzglę­dem spo­ży­cia tego na­po­ju na głowę miesz­kan­ców Pol­ska jest na 5. miej­scu w świe­cie i na 3. w Eu­ro­pie. Polak spo­ży­wa rocz­nie ok. 90 l piwa.

1. Piwo trzeba przechowywać w chłodnym miejscu i podawać zimne. PRAWDA.
Tem­pe­ra­tu­ra po­miesz­cze­nia, w któ­rym prze­cho­wu­je się piwo, nie po­win­na być niż­sza niż 5 st. C. Ide­al­na tem­pe­ra­tu­ra ser­wo­wa­nia dla piwa ja­sne­go to 6–8 st. C. Dla ciem­ne­go oraz dla por­te­ru: 10–12 st. C.

2. Piwo trzeba nalewać tak, by miało dużą pianę. PRAWDA
Piana chro­ni napój przed utle­nia­niem. Aby ją uzy­skać, piwo na­le­wa się na dwa razy: naj­pierw do 2/3 po­jem­no­ści, ostroż­nie po ścian­ce na­czy­nia, a po­zo­sta­ła ilość z góry, z wy­so­ko­ści ok. 10 cm. Piwo z becz­ki na­le­wa się jed­nak na raz.

3. Najsmaczniejsze piwa sprzedawane są w zielonych butelkach. MIT
Zie­lo­ne bu­tel­ki prze­pusz­cza­ją wię­cej świa­tła niż bra­zo­we, a to źle wpły­wa na izo-al­fa-kwa­sy po­cho­dzą­ce z chmie­lu, które na­da­ją piwu cha­rak­te­ry­stycz­ną go­rycz­kę. Pro­mie­nie świa­tła roz­bi­ja­ją te kwasy, co pro­wa­dzi do wy­tra­ce­nia się związ­ku siar­ki o mało przy­jem­nym za­pa­chu.

4. Do produkcji piwa używa się jęczmienia. NIEZUPEŁNIE
Do XVII w. wy­twa­rza­no w Pol­sce głów­nie piwo psze­nicz­ne. Do­pie­ro potem zo­sta­ło wy­par­te przez jęcz­mien­ne. Obec­nie pod­sta­wo­wy­mi su­row­ca­mi do wy­twa­rza­nia piwa są różne zboża: jęcz­mień psze­ni­ca, ku­ku­ry­dza, owies, proso, sorgo, ryż.

5. W piwie są substancje odżywcze potrzebne organizmowi. PRAWDA/MIT.
Są w nim mi­ne­ra­ły: krzem, wapń, potas, ma­gnez, cynk, sód, selen i fos­for, poza tym wi­ta­mi­ny z grupy B oraz m.​in. prze­ciw­u­tle­nia­cze, neu­tra­li­zu­ją­ce wolne rod­ni­ki (szcze­gól­nie dużo ma ich piwo ciem­ne). Fak­tem jest jed­nak, że te same sub­stan­cje znaj­dzie­my w wa­rzy­wach, owo­cach, na­bia­le...

6. Piwo ma tak niewiele alkoholu, że nie może zaszkodzić. PRAWDA/ MIT.
Praw­da do­ty­czy tylko ma­łych ilo­ści piwa. 250 ml piwa o mocy 5 proc. do­star­cza or­ga­ni­zmo­wi tyle al­ko­ho­lu co 30 ml wódki o mocy 40 proc. Ale uwaga! Ko­bie­ty w ciąży nie po­win­ny w ogóle pić piwa, po­dob­nie jak in­nych na­po­jów al­ko­ho­lo­wych.

7. Piwo z puszki jest gorsze niż z butelki, ponieważ ma metaliczny smak. MIT
Pusz­ki z piwem są alu­mi­nio­we i do­dat­ko­wo po­kry­te od środ­ka la­kie­rem, na­to­miast me­ta­licz­ny smak po­cho­dzi od jonów stali. Pusz­ka jest nawet lep­szym opa­ko­wa­niem niż bu­tel­ka, po­nie­waż nie prze­pusz­cza świa­tła. Jed­nak le­piej nie pić na­po­ju pro­sto z pusz­ki, ale prze­le­wać go do szkla­ne­go na­czy­nia.

8. Umiarkowane ilości piwa służą zdrowiu. PRAWDA
Piwo zmniej­sza ry­zy­ko po­wsta­nia ka­mie­ni ner­ko­wych, sty­mu­lu­je wy­dzie­la­nie in­su­li­ny, ko­rzyst­nie wpły­wa na krą­że­nie krwi, po­pra­wia pro­por­cje mię­dzy do­brym cho­le­ste­ro­lem (HDL) a złym (LDL), ob­ni­za ci­śnie­nie tęt­ni­cze, oczysz­cza drogi mo­czo­we i nerki. Zmniej­sza ry­zy­ko cho­ro­by wień­co­wej
o 30 proc., ry­zy­ko uda­rów – o 20 proc. Sta­bi­li­zu­je rów­no­wa­gę hor­mo­nal­ną i chro­ni przed oste­opo­ro­zą – szcze­gól­nie ko­bie­ty po me­no­pau­zie. Jed­nak re­gu­lar­ne (co­dzien­ne) wy­pi­ja­nie nawet ma­łych ilo­ści (dwie bu­tel­ki) może pro­wa­dzić do uza­leż­nie­nia! Usta­lo­no li­mi­ty: ko­bie­ty nie po­win­ny wy­pi­jać wię­cej nżz 20 g al­ko­ho­lu dzien­nie, a męż­czy­zni – 40 g.

9. Picie piwa może uszkodzić wątrobę. PRAWDA
Nad­uży­wa­nie tego na­po­ju, tak jak wszyst­kich na­po­jów al­ko­ho­lo­wych, nie służy wą­tro­bie.

10. Piwo tuczy. MIT
Ten napój nie za­wie­ra tłusz­czu, ma bar­dzo mało cukru. War­tość ka­lo­rycz­na pół­li­tro­we­go kufla to ok. 220 kcal. Taka sama ma pół litra coli lub soku owo­co­we­go. Po­nad­to piwo po­zy­tyw­nie wpły­wa na pro­ces spa­la­nia tłusz­czu i we­glo­wo­da­nów oraz wy­płu­ku­je z or­ga­ni­zmu sól, która, spo­ży­wa­na w nad­mia­rze, sprzy­ja za­trzy­my­wa­niu wody i zwięk­sze­niu cię­ża­ru ciała. Na­to­miast piwo za­ostrza ape­tyt, a także po­bu­dza wy­dzie­la­nie soków żo­łąd­ko­wych. Je­że­li więc, pijąc małe jasne, zja­da­my jed­no­cze­śnie go­lon­kę z fryt­ka­mi lub inne ka­lo­rycz­ne danie, na pewno przy­ty­je­my. Poza tym nie służy syl­wet­ce ste­reo­ty­po­wy styl życia pi­wo­sza: wie­lo­go­dzin­ne prze­sia­dy­wa­nie przy stole za­miast zdro­wej ak­tyw­no­ści fi­zycz­nej. Dwaj na­ukow­cy z uni­wer­sy­te­tu wa­lij­skie­go, dr David Wil­liams i dr Je­re­my Phil­pott udo­wod­ni­li, że to prze­ką­ski, które przy kuflu za­ja­da­my, są od­po­wie­dzial­ne za roz­wój brzu­cha, na­zy­wa­ne­go żar­to­bli­wie "mię­śniem piw­nym". Inni ba­da­cze po­rów­na­li wpływ na naszą syl­wet­kę piwa i wina. Oka­zu­je sie, że wino jest bar­dziej ka­lo­rycz­ne i mniej przy­ja­zne syl­wet­ce. Opi­nia, że wino jest lżej­sze,
wzię­ła się praw­do­po­dob­nie stąd, że po­da­je się je w nie­wiel­kich lamp­kach, a piwo w ku­flach.

11. Trenując, nie można pić piwa. MIT
Może ono peł­nić rolę na­po­ju izo­to­nicz­ne­go, czyli wy­rów­ny­wać ci­śnie­nie mię­dzy­ko­mór­ko­we i umoż­li­wiać szyb­kie przy­swa­ja­nie przez or­ga­nizm wszyst­kich sub­stan­cji od­żyw­czych, za­po­bie­ga­jąc nie­do­bo­rom mi­ne­ra­łów i pier­wiast­ków śla­do­wych.

12. Piwo działa usypiająco. MIT
Wpraw­dzie ma dzia­ła­nie uspo­ka­ja­ją­ce dzię­ki do­dat­ko­wi eks­trak­tów z chmie­lu, które za­wie­ra­ją lu­pu­li­ne i hu­mu­li­ne (wy­ko­rzy­sty­wa­ne w le­cze­niu ner­wic oraz bez­sen­no­ści), ale wszyst­ko za­le­ży od licz­by wy­pi­tych kufli. Małe dawki al­ko­ho­lu oży­wia­ją, więk­sze uspią nawet wiel­ko­lu­da. Chcąc za­cho­wać ener­gię, na­le­ży pić z umia­rem.

13. Piwo podnosi sprawność seksualną. OPINIE SĄ RÓŻNE
Le­ka­rze z Cze­skie­go Cen­trum Me­dycz­ne­go twier­dzą, że dwa jasne pełne dzien­nie w wy­pad­ku męż­czyzn i jedno w wy­pad­ku ko­biet wzma­ga­ją in­ten­syw­ność prze­ży­wa­nia zbli­zeń sek­su­al­nych i chro­nią przed im­po­ten­cją. Ale czy można uwa­żać ina­czej w kraju, który ma naj­wyż­sze spo­ży­cie piwa na świe­cie?
KIA SORENTO SHILTON N°532
2.5 CRDi (140KM) + USEL
Lift 2 - przód +42mm, tył +40mm

Ściśle przestrzegam diety: wino, śpiew i kobiety...

Awatar użytkownika
Joanka
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1137
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 21:32
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: złoty
Kontaktowanie:

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#84 Postautor: Joanka » niedziela, 13 lipca 2014, 22:32

A'propos dzisiejszej kolacji Mudzahida :kwink:

Obrazek
Joanka

Konto usunięte

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#85 Postautor: Konto usunięte » niedziela, 3 sierpnia 2014, 01:38

kilka prawd z życia wziętych :beer:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
stella997
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1523
Wiek: 54
Rejestracja: niedziela, 18 września 2011, 20:28
Skąd jesteś: Błonie koło Wawa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 160000
Inny Samochód: 307, Vitara,Sportage
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#86 Postautor: stella997 » niedziela, 3 sierpnia 2014, 23:32

http://lifestyle.wp.tv/i,Alkohol-a-orga ... 7#m1530079 :palm: po obejrzeniu tego steku bzdur,głupot,bredni muszę się zresetować bo na trzeźwo tego się nie da przyjąć. :idn:
Prezes-Dyktator KSA, SDA,MODY tel alarmowy +48501143779

Konto usunięte

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#87 Postautor: Konto usunięte » piątek, 22 sierpnia 2014, 21:49

Pomysłowo wódka i zagrycha w jednym :kwink:

Obrazek

Awatar użytkownika
roobertoo
moje konto
moje konto
Posty: 205
Wiek: 53
Rejestracja: sobota, 12 lipca 2014, 20:42
Skąd jesteś: Myszków
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 230000

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#88 Postautor: roobertoo » piątek, 22 sierpnia 2014, 21:52

eMeR pisze:Pomysłowo wódka i zagrycha w jednym :kwink:

Obrazek



eMeR haha, ja już piłem ze skorupek po jajkach :) i było mniam :)
Sorento to nie samochód - to styl życia

Hessus
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2447
Wiek: 46
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 09:03
Skąd jesteś: Czę100chowa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: srebrny/grafitowy
Przebieg (km.): 219000
Inny Samochód: SHILTON
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#89 Postautor: Hessus » sobota, 30 sierpnia 2014, 16:05

16 fascynujących faktów na temat piwa

Piwo - najpopularniejszy napój alkoholowy na świecie i trzeci najbardziej popularny napój (po wodzie i herbacie). Czy wiesz o nim wszystko?

#1. Wikingowie wierzyli, że pójdą do raju - Walhalli, gdzie istnieje olbrzymia koza, która daje nieograniczoną ilość piwa

#2. Pianka jest bardzo ważną częścią piwa. Mówi ona wiele o jakości napoju. Jeśli brakuje piany, może to oznaczać, że piwo jest nieświeże i bez smaku

#3. Według badań opublikowanych w czasopiśmie "American Journal of Epidemiology", picie jednej butelki piwa dziennie zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych o 40%

#4. Badanie piwa ma swoją nazwę - zitologia. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa "Zythos" (piwo) i "logos" (nauka)

#5. Najdroższe piwo na świecie to belgijska 12-litrowa butelka "Vielle Bon Secours". Jego koszt to ok. 3 tys. zł.

#6. Umiarkowane spożycie piwa wzmacnia kości. Zwiększa w diecie ilość krzemu oraz osadzanie wapnia i minerałów w tkance kostnej

#7. Najstarsza butelka piwa została znaleziona w 2010 roku na wraku statku, który zatonął w XIX wieku w pobliżu wybrzeży Finlandii. Piwo zachowało płynną konsystencję, a jego smak był z cierpkim i lekkim posmakiem czegoś spalonego

#8. W 1977 roku Steven Petrosino z Carlisle (Pensylwania), wypił 1 litr piwa w zaledwie 1,3 sekundy, poprzez co stał się mistrzem świata w szybkości picia piwa

#9. Piwo jest jednym z najstarszych napojów na świecie, mogło być spożywane na początku wczesnego neolitu około 9500 roku p.n.e.

#10. Leki i piwo mają więcej wspólnego niż myślisz. Chmiel jest w tej samej rodzinie kwiatowej co konopie

#11. W Amsterdamie osobom z problemem alkoholowym za pracę płaci się między innymi piwem. Osoby czyszczące ulice, finansowane przez rząd, dostają 10 euro, 5 butelek piwa i pół paczki pociętego tytoniu

#12. W dowolnym momencie 0,7% ludności świata jest pijana. Oznacza to, że 50 milionów ludzi jest teraz pijanych. Piwo jest oczywiście głównym czynnikiem przyczyniającym się do pijaństwa

#13. W 1814 roku, w związku z wybuchem w browarze, kilka ulic Londynu zostało zalanych przez prawie 600 ton piwa

#14. Sonoselikafobiya - strach przed pustym kuflem. Straszna choroba, która najwyraźniej dotyczy wszystkich alkoholików na świecie

#15. Starożytni Egipcjanie budowali piramidy pod wpływem alkoholu. Według Patricka McGoverna, archeologa z Uniwersytetu w Pensylwanii, pracownicy w Gizie otrzymywali około czterech litrów piwa dziennie

#16. Obecnie istnieje około 400 rodzajów piwa na świecie. Belgia jest krajem, który ma najwięcej poszczególnych marek piwa

źródło: http://joemonster.org/art/29017/16_fascynujacych_faktow_na_temat_piwa
KIA SORENTO SHILTON N°532
2.5 CRDi (140KM) + USEL
Lift 2 - przód +42mm, tył +40mm

Ściśle przestrzegam diety: wino, śpiew i kobiety...

Awatar użytkownika
anhar
To ja
To ja
Posty: 291
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2014, 20:59
Skąd jesteś: Piwniczna
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2009
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 136000
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: Sympatycy Działu Alkoholowego

#90 Postautor: anhar » sobota, 30 sierpnia 2014, 16:12

Nie spełniam warunków z pkt. c i d, no właściwie c właśnie nadrabiam, ale popieram całym jestestwem. :beer:
Życie to nie tylko kolorowa maskarada. (E.Stachura; Teatry dwa).


Wróć do „DZIAŁ ALKOHOLOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości