Dach panoramiczny

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
tege155
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 1 sierpnia 2021, 08:04
Skąd jesteś: zarzecze
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Dach panoramiczny

#1 Postautor: tege155 » poniedziałek, 18 lipca 2022, 11:19

Witam pytanko dach panorama kia Sorento 2010 rok xm raz działa dobrze zamykanie otwieranie a czasem kiedy zamykam go muszę wspomóc go ręcznie xd ktoś jakieś sugestie ? Podpowiedzi ? Jest tam na tych szynach smaru dużo ok ? Ktoś miał podany problem proszę o pomoc :)

Awatar użytkownika
volcan
moja ranga
moja ranga
Posty: 146
Wiek: 45
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2018, 10:11
Skąd jesteś: Rzeszów / Jaworzno
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2010
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 235000
Inny Samochód: Ford Fusion
Has thanked: 18 times
Been thanked: 9 times
Kontaktowanie:

Re: Dach panoramiczny

#2 Postautor: volcan » wtorek, 2 sierpnia 2022, 14:38

Jeżeli nic nie jest uszkodzone, zerwane itp. to trzeba przesmarować (smarem, który brudu nie zbiera) ślizgi i szyny oraz po prostu z dachu jak najczęściej korzystać.

Z jednej strony konstrukcja skomplikowana nie jest, z drugiej mimo wszystko lepiej nie zostać z zaciętym w połowie, albo niezamykającym się dachem (jak zgaduję - dach jakby "odbija" pod koniec cyklu zamykania - jakby napotkał przeszkodę i sam się otwiera?) - więc mimo wszystko sugerowałbym znalezienie warsztatu, który specjalizuje się w serwisowaniu tego typu urządzeń. Tym bardziej, że jak coś pójdzie nie tak, to dach może też nie dociskać potem do uszczelki i po prostu przeciekać.

Jeżeli chcesz sam spróbować, to tutaj masz serwisówkę online: https://kia.7zap.com/en/eur/ Musisz jedynie podać swój VIN i potem w grupie "body" jest sekcja "roof" - dla dachu stalowego i panoramy.

tege155
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 1 sierpnia 2021, 08:04
Skąd jesteś: zarzecze
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Dach panoramiczny

#3 Postautor: tege155 » sobota, 6 sierpnia 2022, 22:12

volcan pisze:Jeżeli nic nie jest uszkodzone, zerwane itp. to trzeba przesmarować (smarem, który brudu nie zbiera) ślizgi i szyny oraz po prostu z dachu jak najczęściej korzystać.

Z jednej strony konstrukcja skomplikowana nie jest, z drugiej mimo wszystko lepiej nie zostać z zaciętym w połowie, albo niezamykającym się dachem (jak zgaduję - dach jakby "odbija" pod koniec cyklu zamykania - jakby napotkał przeszkodę i sam się otwiera?) - więc mimo wszystko sugerowałbym znalezienie warsztatu, który specjalizuje się w serwisowaniu tego typu urządzeń. Tym bardziej, że jak coś pójdzie nie tak, to dach może też nie dociskać potem do uszczelki i po prostu przeciekać.

Jeżeli chcesz sam spróbować, to tutaj masz serwisówkę online: https://kia.7zap.com/en/eur/ Musisz jedynie podać swój VIN i potem w grupie "body" jest sekcja "roof" - dla dachu stalowego i panoramy.

Tak odbija przy końcu wiesz raz super działa a raz nie takie lotto hehe


Wróć do „Nadwozie Sorento II”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości