AKTUALNOŚCI


Obrazek


Obrazek

Prośba o przekazanie 1% Klaudiusz Trojanowski

akcje pomocy,działalność pożytku publicznego

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
m_atrix
moja ranga
moja ranga
Posty: 97
Wiek: 41
Rejestracja: piątek, 30 stycznia 2015, 10:05
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2002
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 254430
Inny Samochód: Ford Galaxy mk2 2003
Kontaktowanie:

Prośba o przekazanie 1% Klaudiusz Trojanowski

#1 Postautor: m_atrix » poniedziałek, 11 stycznia 2016, 15:41

Witajcie,

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie udzielone Klaudiuszowi przy okazji zeszłorocznego rozliczenia podatkowego. Zebrane środki pozwoliły na korzystanie z rehabilitacji i fizjoterapii w domu i przeprowadzenie kosztownego eksperymentalnego leczenia. Klaudiusz uczestniczy również regularnie w zajęciach hipoterapii. Każda kwota ma ogromne znaczenie i pozwala na utrzymanie regularności ćwiczeń, dodatkowe wizyty, leczenie, czy inne pojawiające się potrzeby.

Będziemy wdzięczni za przekazanie 1% podatku na rehabilitację naszego synka także w związku z tegorocznym rozliczeniem podatkowym. Co ważne – Fundacja całość zgromadzonych środków przeznacza na Podopiecznego, nie pobierając prowizji ani wynagrodzenia.

Dane potrzebne do przekazania środków z 1% (rubryka „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”):
1. KRS: 0000037904
2. „12659 Trojanowski Klaudiusz Maciej” w rubryce „ Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” (prosimy o zachowanie tej kolejności i nie dodawanie dodatkowych opisów)
Prosimy o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych organizacji pożytku publicznego – dzięki temu będzie wiadomo, kto udzielił wsparcia podopiecznemu fundacji.

Historia Klaudiusza:
Klaudiusz ma prawie 15 lat. Urodził się 22.04.2001r o czasie, zdrowy i silny, do prawie roku rozwijał się prawidłowo. W ósmym miesiącu życia przytrafiło mu się pierwsze omdlenie, potem pojawiły się napady częściowe, w końcu ogólne, które nasilały się pomimo leczenia. Były takie tygodnie, kiedy ataki miał co kilka minut, coraz silniejsze. W końcu pojawiły się ataki z bezdechem i wtedy drastycznie cofnął się w rozwoju, spaliśmy na zmianę, żeby go pilnować i w razie czego reanimować. Podejrzewano postępujący zanik układu nerwowego i radzono już żegnać się z dzieckiem. Przypuszczenie nie potwierdziło się, innych hipotez nie było. Z Klaudiuszem po wyjściu ze szpitala nie było żadnego kontaktu.

W grudniu 2008 napady nasiliły się do tego stopnia, że do zatrzymania ich konieczne okazało się wprowadzenie w śpiączkę farmakologiczną na tydzień. W diagnozie, oprócz padaczki skrytopochodnej lekoopornej i autyzmu atypowego, dopisano mózgowe porażenie dziecięce. Dla nas był to horror. Aktualnie kontakt jest z nim mocno utrudniony, ponieważ nie mówi, ale ma już swoje nastroje, osoby, które lubi, widać co sprawia mu przyjemność, na co nie ma ochoty, lubi się przytulać, wykazuje poczucie humoru. Pracujemy nad metodą komunikacji. Ma rewelacyjny kontakt ze swoim znacznie młodszym rodzeństwem. Serce rośnie kiedy obserwujemy ich zachowania i relacje.

Napadów niestety nie udało się opanować, ale coraz częstsze są przerwy między nimi sięgające półtora, dwóch tygodni. Klaudiusz chodził już samodzielnie, teraz niestety ma z tym ogromne problemy. Wykonane w 2010 r. badanie MRI wykazało, że jego móżdżek uległ zmniejszeniu co powoduje zmienne napięcie mięśni, problemy z równowagą i koordynacją. Do tej pory nie udało się znaleźć przyczyny choroby. Klaudiusz jest całkowicie niesamodzielny, a większa spastyczność lewej strony powoduje, że jego kręgosłup ma tendencje do krzywienia się, czemu można przeciwdziałać tylko intensywną rehabilitacją. Zintensyfikowanie rehabilitacji dzięki zebranym środkom pozwoliło zatrzymać ten proces i bardzo pozytywnie wpłynęło też na ogólną formę Klaudiuszka i jego kontakt ze światem.
Środki zbierane na subkoncie Fundacji chcielibyśmy przeznaczać przede wszystkim na kolejne turnusy rehabilitacyjne, zajęcia w domu oraz leczenie.


Jeśli ktoś zechce zrobić więcej i przekazać oprócz 1% podatku dodatkową kwotę, prosimy o wpłatę na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa, z dopiskiem: 12659 Trojanowski Klaudiusz Maciej - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Numer konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615.

Za wszelką pomoc będziemy ogromnie wdzięczni, bo da szansę naszemu dziecku na lepszą przyszłość.
Prosimy, przekażcie tą wiadomość także swoim znajomym.

Serdecznie pozdrawiamy
Elżbieta i Kamil Trojanowscy

1%KRS:0000037904 „12659 Trojanowski Klaudiusz Maciej”
w rubryce „Informacje uzupełniające–cel szczegółowy1%”

Wróć do „AKCJE CHARYTATYWNE I SPOŁECZNE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość