Zabezpieczenie medyczne zlotów, imprez 4x4 i charytatywnych.

Instruktarze, akcesoria i porady, wolna dyskusja

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
stella997
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1523
Wiek: 54
Rejestracja: niedziela, 18 września 2011, 20:28
Skąd jesteś: Błonie koło Wawa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 160000
Inny Samochód: 307, Vitara,Sportage
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie medyczne zlotów, imprez 4x4 i charytatywn

#31 Postautor: stella997 » piątek, 12 grudnia 2014, 10:52

Prezes-Dyktator KSA, SDA,MODY tel alarmowy +48501143779

Awatar użytkownika
tommy
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1615
Wiek: 55
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 10:15
Skąd jesteś: Węgorzewo
Silnik: nie mam
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie mam
Rok: nie mam
Inny Samochód: Jeep Cherokee KL
Twoje poprzednie Sorento: Sorento I, 2,5 CRDi, Tiptronic.
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie medyczne zlotów, imprez 4x4 i charytatywn

#32 Postautor: tommy » piątek, 12 grudnia 2014, 11:04

Nie do końca tak jest ja napisano. Np. podczas szkolenia strzeleckiego na strzelnicy może być tylko ratownik medyczny i ma wszelkie uprawnienia do udzielania pomocy.

Awatar użytkownika
dynamic
To ja
To ja
Posty: 395
Wiek: 45
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 17:23
Skąd jesteś: Mazowsze-W-wa/Kurpie
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2007
Kolor: Srebrny
Przebieg (km.): 215000
Inny Samochód: BMW E46 3.0 D 270KM
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie medyczne zlotów, imprez 4x4 i charytatywn

#33 Postautor: dynamic » piątek, 12 grudnia 2014, 11:40

stella997 pisze:A tak z innej beczki http://facet.interia.pl/obyczaje/milita ... a_testab=a


Standardzik, chcą abyśmy się wykończyli, utrudniają jak tylko mogą :angry:
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni :)

Awatar użytkownika
bedon23
jestem
jestem
Posty: 20
Wiek: 44
Rejestracja: sobota, 14 lutego 2015, 18:08
Skąd jesteś: Ozorków
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 250000
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie medyczne zlotów, imprez 4x4 i charytatywnych.

#34 Postautor: bedon23 » wtorek, 9 czerwca 2015, 15:14

Cześć koledzy. Ja mam niezbędne papiery, pracuję w PR jako ratownik medyczny. Mam zamiar zapisać się do Klubu. Byłbym chetny pomagać w zabezpieczeniu imprez klubowych, jednak pracuje w systemie zmianowym 12/48, i przez braki kadrowe w Łódzkim Pogotowiu nie zawsze mogę mieć urlop. Nie wiem jak mówią przepisy, ale od strony praktycznej mogę powiedzieć że na wyposażeniu auta zabezpieczającego można by mieć kufer, taki jak narzędziowy, w którym warto mieć rekawiczki, Ambu, aparat do ciśnienia, glukometr z paskami, pulsoksymetr, materiały opatrunkowe, opaski elastyczne, plaster, plaster z opatrunkiem, gaziki, wodę utlenioną, sól fizjologiczna do przemywania ran, kołnierz ortopedyczny - 2 rodzaje dorosly, pediatryczny, szyny Kramera. minimum leków, spray schładający w przypadku skręcenia np kostki. Myśle ze to wystarczy dla zapewnienia minimum bezpieczeństwa poszkodowanego, w oczekiwaniu na Zespół Ratownictwa Medycznego. Kilka razy zabezpieczaiśmy z czymś takim mecze podwórkowych drużyn w okolicy mojego miejsca zamieszkania.
Żeby zawodowo zabezpieczać duże imprezy masowe trzeba karetki - ambulansu, z linia tlenowa, ssakiem próżniowym, respiratorem, defilibratorem, plecak R1 z kompletnym ampulatorium leków i płynów infuzyjnych, zestaw strzykawek, wenflonów, igieł, masek tlenowych, rurek intubacyjnych i rurek do odsysania, cewników. Oczywiście materiały opatrunkowe, szyny Kramera, kołnierze ortopedyczne, deska ortopedyczna, nosze, krzesełko kardiologiczne i wiele innych drogich zabawek. Oprócz tego oczywiście wykwalifikowany personel w zależności czy to ma być karetka P czy S.
P - 2 ratowników medycznych z czego jeden ma uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi
S - lekarz + 2 ratowników z czego jeden ma uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi
W przypadku S lekarz musi mieć specjalizację z z medycyny ratunkowej , wiec lekarz z poradni bez specjalizacji odpada.
Tak mniej więcej to wygląda
Mariusz Bedon23


Wróć do „Poza szlakiem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości