Smart Key

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Giza

Smart Key

#1 Postautor: Giza » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 22:21

Jako że kupiłem auto z jednym kluczykiem postanowiłem zaopatrzyć się w drugi. Nowy kosztuje ok 300$ więc działając jak prawdziwy Polak poszukałem okazji. Kupiłem kluczyk używany jak nowy za 56$ Łoł! Jakież było moje zdziwienie kiedy kluczyka ni wuja nie chciało auto przyjąć - nie i już! No i okazało się, że przy programowaniu kluczyka jest do niego zapisywany kod samochodu i nie można go już więcej zaprogramować w innym samochodzie! Jak pomyślałem sobie jaką okazję kupiłem to zawrzała we mnie nuta Husarii - na pohybel Koreańcom! nie dam się dymać! Obdzwoniłem wszystkie firmy w PL zajmujące się zamkami - odp. zawsze ta sama - Sorry Winnetou amerykański kluczyk to nie nasza bajka.... Poszukałem więc w USA i... tam na każdym rogu przeflaszują kluczyk ale.... Jo men, ty zrób trip do nas do Chattanooga i my ci men flesz od ręki..... Na szczęście znalazłem firmę która chce do mnie rozmawiać i jutro przyślą mi co jak i za ile mam wysłać...
Przestroga. Nie gubcie smart kluczy bo to droga impreza. oczywiście Europejski też jest jednorazowy...

Konto usunięte

Re: Smart Key

#2 Postautor: Konto usunięte » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 22:35

Ja też kupiłam auto z jednym kluczykiem, ale jakiś kolega Mirka dorobił nam drugi kluczyk bez większych problemów :hmm: , immobilaizer też ogarnął. Ale u Ciebie w nowym aucie to pewnie dużo bardziej skomplikowane.. :hmm:

mariank32
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1381
Rejestracja: sobota, 11 maja 2013, 20:12
Skąd jesteś: dolnośląskie 59300
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: nie mam
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 138000
Inny Samochód: Citroen C4, Citroen
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Smart Key

#3 Postautor: mariank32 » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 22:43

Da radę dopisać używany kluczyk. W ASO Kia Legnica Ci to zrobią. Jak zgubiłem kluczyk to przeszedłem całą operację, więc mam to przećwiczone. Można też za bodajże poniżej 100 pln pln kupić nowy surowy klucz, dopisać. - potrzebny pin a następnie dociąć. Mogę odnaleźć fakturę aby podać koszty jak interesuje. Są tylko dwa typy immo i trzeba się wstrzelić z używką. Mam teraz dopisane 3 klucze, dwa do tej stacyjki w aucie i jeden do zapasowej stacyjki.
Nie zauważyłem, że Twój to rocznik 2011 więc pewnie inaczej i pewnie masz rację.
Auto z kraju czy zagranicy? Za granicą często po wypadkach z ubezpieczalni itp są wlaśnie z jednym kluczem.
Mam nadzieję, że drugi klucz wyrzuciłeś ze sterownika..

Giza

Re: Smart Key

#4 Postautor: Giza » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:36

W sterowniku (a w zasadzie 3 słownie trzech oddzielnych sterownikach) można zapisać maksymalnie 2 kluczyki i ni wuja więcej. Są to kluczyki tzw. Smart Key czyli nigdy nie wyjmujesz go z kieszeni. procedura programowania jest poEBana, trzeba znać 2 kody generowane przez ASO na podstawie VIN-u. Pierwszy krok to wykasowanie OBU starych kluczyków i ponowne wgranie. 1 oryginalny programuje się bez problemu a ten drugi używany powoduje wyświetlenie komunikatów powszechnie uznanych za wulgarne... Potem informacja, że maksymalna ilość zaprogramowanych kluczyków 2 w użyciu 1.

Awatar użytkownika
daweed
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 23 sierpnia 2016, 11:24
Skąd jesteś: Bełchatów
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 3.3 V6 GDI (290KM) Sorento2
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2013
Kolor: czarny
Inny Samochód: Suzuki Grand Vitara
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Smart Key

#5 Postautor: daweed » niedziela, 9 października 2016, 12:21

Chciałem odgrzać temat. Też mam jeden kluczyk Smart Key w Sorento z USA.
Jest na nim naklejka z jakimś kodem kreskowym i trzema ciągami liczbowymi z literami. Czy te numerki coś oznacząją ? Nalepka oryginalna z logo Continental.

Gdzie sie udać żeby dorobili drugi smart Key ? Do salonu czy szukać jakiegoś rzemieślnika? :)

Giza

Re: Smart Key

#6 Postautor: Giza » niedziela, 9 października 2016, 18:13

Czytałeś pierwszego posta? Musisz mieć nowy (lub sfleszowany) ori kluczyk, inny niż EU i wtedy ASO ci go wprogramuje (niezależni fachowcy tez o ile są wstanie wygenerować kody do zaprogramowania).

Awatar użytkownika
rings
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 492
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 09:02
Skąd jesteś: Pruchna k/Cieszyna
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 3.5 V6 (280KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2013
Kolor: CZARNY
Przebieg (km.): 100000
Inny Samochód: Kia Venga
Twoje poprzednie Sorento: 3,5v6 RWD złote
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times
Kontaktowanie:

Re: Smart Key

#7 Postautor: rings » wtorek, 21 marca 2017, 23:38

3.5 V6 2005 2wd A/T(automat) złoty wersja USA. 3.5 V6 2013 AWD A/T(automat) czarny wersja USA

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11348
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 255 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Smart Key

#8 Postautor: Marek » środa, 22 marca 2017, 08:26

Jeżeli to jest cena gotowego kluczyka to warto skorzystać . :)

Giza

Re: Smart Key

#9 Postautor: Giza » środa, 22 marca 2017, 16:36

Wszystko jest OK o ile oferta dotyczy też klucza na rynek USA/Kanada. Osobiście wątpię, bo to zupełnie inny kluczyk - układ elektroniczny, kodowanie i częstotliwość.
Płytka w pilocie (po otwarciu nadruk na płytce elektronicznej) na Amerykę północną ma oznaczenie:
FCC ID: SY5HMFNA04
Na pilocie na naklejce jeśli jest 2T100

Wersja europejska ma oznaczenie:
KCC ID: SVI-HMFEU04
Na pilocie na naklejce jeśli jest 2P060

Europejskiego pilota nówkę mam jak by ktoś chciał :kwink:

Awatar użytkownika
adam02
jestem
jestem
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:07
Skąd jesteś: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Smart Key

#10 Postautor: adam02 » wtorek, 30 maja 2017, 14:17

Polecam także nowy kluczyk, jak Panowie nade mną. W ogóle te forum jest genialne, super, że coś takiego jest w sieci dostepne ;)
Ogłoszenia kia na Wszystkotujest

Awatar użytkownika
daweed
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 23 sierpnia 2016, 11:24
Skąd jesteś: Bełchatów
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 3.3 V6 GDI (290KM) Sorento2
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2013
Kolor: czarny
Inny Samochód: Suzuki Grand Vitara
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Smart Key

#11 Postautor: daweed » niedziela, 20 września 2020, 19:15



Odgrzeję temat bo przez 4 lata nie dorobiłem jeszcze kluczyka. Strona powyżej niby oferuje kluczyk do wersji USA. Dzwoniłem tam. Pan powiedział że muszę przyjechać autem aby wszystko sprawdził i ocenił czy da radę znaleźć taki kluczyk.

Ja znalazłem taki na alledrogo: https://allegro.pl/oferta/kluczyk-kia-s ... 9591315652
Pytanie do znawców tematu. Czy taki będzie pasował do wersji USA?
Mój oryginalny kluczyk ma takie numery:
Model: SVI-XMFNA04
FCC: SY5XMFNA04
IC ID: 8325A-XMFNA04

Ten z aukcji ma FCC ID: SY5HMFNA04 więc się różni.

marianek
jestem
jestem
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 13 lipca 2018, 07:56
Skąd jesteś: warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 3.5 V6 (280KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2012
Kolor: perła
Przebieg (km.): 175000
Has thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Smart Key

#12 Postautor: marianek » wtorek, 7 grudnia 2021, 15:23

Kolejne odgrzanie tematu w Warszawie możesz dorobić kluczyk (dotną + pilot), zakodują też twój jeżeli masz. Nie był potrzebny PIN, nawet jeżeli będzie potrzebny mają zewnętrzną firmę do odczytu (100zł)

Dane
"FOCUS SOLUTION"
Adres: Mehoffera 84, 03-158 Warszawa
Telefon: 608 221 223

Awatar użytkownika
daweed
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 23 sierpnia 2016, 11:24
Skąd jesteś: Bełchatów
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 3.3 V6 GDI (290KM) Sorento2
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2013
Kolor: czarny
Inny Samochód: Suzuki Grand Vitara
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Smart Key

#13 Postautor: daweed » niedziela, 23 stycznia 2022, 18:28

Udało się dorobić klucz do mojej Sori.
Za pierwszym podejściem zamówiłem kluczyk z USA używkę flashowaną z nowym grotem. Wszystko pięknie dotarło ale okazało się że kluczyk nie działa nie wysyła żadnych sygnałów.
Drugi raz nie ryzykowałem kupna z USA.
Zaryzykowałem tym razem na Alledrogo i poszukałem kluczyka o częstotliwości 315MHz. Znalazłem jakiś nowy zamiennik za 250 zł z grotem. Pojechałem do pobliskiego mechanika co programuje kluczyki i się udało, wszystkie przyciski działają jak w oryginalnym.


Wróć do „Pytania i odpowiedzi Sorento II”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości